Nézzünk néhány kutatási eredményt ezzel kapcsolatban. A 70-es években Gottschewski professzor és munkatársai arra voltak kíváncsiak, hogy milyen hatást gyakorolnak az élelmiszereken keresztül elfogyasztott permetszerek az élô szervezetekre.
Kísérleti állatokat olyan táplálékokkal etettek, melyekbe korábban vegyszereket (pl. DDT-t) juttattak. A vegyszerek mennyisége megegyezett az emberi fogyasztásra szánt zöldségekben lévővel. Az eredmények lesújtóak voltak. Az állatok védekezőképessége lecsökkent, többször és komolyabb mértékben betegedtek meg, és kétszer gyakrabban voltak ezek a megbetegedések halálos kimenetelűek, mintha jó minőségű élelmiszert fogyasztottak volna. A hetvenes években a szovjetek is folytattak hasonló kutatásokat. Peszticidekből (növényvédő szerek) álló keveréket (a keverék arányaiban megegyezett azzal, amit egy ember egy nap alatt átlagosan elfogyaszt) adtak patkányoknak. Az eredmények ott sem voltak biztatóak. Az állatok immunrendszere látványosan meggyengült, betegesek lettek, és még hosszú hónapok múltával is éreztette hatását a szennyezett táplálék.
A növényeknél talán még kontrasztosabb a helyzet. Bob L. Smith, a nyugat-chicagói Doctor's Data elnöke egyik tanulmánya szerint a bioélelmiszerek átlagos ásványianyag-koncentrációja kb. kétszerese a vegyszeres gazdálkodásból származókénak. A biobúzában kétszer annyi kalciumot, négyszer több magnéziumot, ötször több mangánt és 13-szor több szelént találtak, mint a vegyszerrel termesztett társaiban. Az ökológiai gazdálkodásokból származó biokörte két-háromszor annyi jódot, krómot, molibdént, mangánt, cinket és szilíciumot tartalmazott. A biokukoricában 20-szor annyi kalciumot és mangánt, 2-5-szörös mennyiségű rezet, magnéziumot, molibdént, szelént és cinket mértek, mint a vegyszeres kukoricában.
A zöldségek, gyümölcsök egészségvédő anyagai, az ún. fenolok nagyobb mennyiségben keletkeznek a biozöldségekben és -gyümölcsökben (a fenolok segítik a daganatos betegségek megelőzését, erősítik az immunrendszert, szabályozzák a vérnyomást, baktérium- és vírusellenes hatásúak).
(Forrás: www.egyperces.hu)