Klímaváltozás
A globális felmelegedés megállítása, visszafordítása korunk emberiségének egyik legfontosabb feladata. Mi köze ennek a vegetáriánus, vegán életmódhoz?
Az ENSZ FAO jelentése "Az állattartás hosszú árnyéka" 2006-ban azt állapította meg, hogy az állattenyésztés több üvegházhatáskeltő gázt termel, mint a szállító ipar, ha az általuk termelt CO2 mennyiségét hasonlítjuk össze. A tanulmány megjelenése óta egyre többen adtak hangot nézetüknek, hogy az állattartás szerepe a globális felmelegedésben lényegesen több az ott említett 18%-nál.
Ennek a témának járt végül utána a Világbank két kutatója, és alapos vizsgálódásuk eredményeként azt találták, hogy a klímaváltozás több mint feléért az állattartás okolható. A Világbank kutatóinak 2009. októberében megjelent tanulmánya szerint az állattartás hozzájárulása a klímaváltozáshoz legalább 51%! A kutatók a megoldást és annak gazdasági vonatkozásait is alaposan megvitatják.
Kimagasló személyek, tudósok, politikusok hirdetik a vegan életmód fontosságát a globális felmelegedés megoldásában. Néhány közülük: Al Gore, Gidon Eschel, Dr. Jane Goodall, Dr. James Hansen, Pamela Martin, Sir Paul McCartney, Chow Mei-ching, Jim Motavalli, Dr. Rajendra Pachauri, Lord Stern...
A kérdés összetettsége olyan részletességet igényel, ami túlmutat ennek a honlapnak a keretein.
Klímaváltozásról, globális felmelegedésről részletesebben: www.globalisfelmelegedes.info
Új étrendi útmutatások 2030-ig 1 milliárd tonnával csökkenthetik az üvegházhatású gázok kibocsátását, és csökkenthetik az ország elhízással és cukorbajjal kapcsolatos problémáit.
Kevesebb hús, több gyümölcs és zöldség fogyasztásával emberek millióinak idő előtti halálát lehetne megelőzni évente, jelentősen csökkenne a felmelegedésben szerepet játszó károsanyag-kibocsátás mértéke, és évente több milliárd dollárral lehetne alacsonyabb az egészségügyi és a klímaváltozás okozta károk enyhítésének költsége - állítják a kutatók.
A toplista szerint a húsevéssel szennyezzük leginkább bolygónkat, mert az állattenyésztésnek a legnagyobb a CO2-vonzata. Egy kiló bárányhús elfogyasztása egyenlő azzal a füstkibocsátással, mintha 152 kilométert tennék meg autóval.
Az igazság feltárása a bolygó megmentéséért. Videó a Világbank két kutatójának tanulmányáról, melyben bemutatják, hogy az állattartás a klímaváltozás legalább 51%-áért felelős.
A Világbank kutatóinak 2009. októberben megjelent tanulmánya szerint az állattartás hozzájárulása a klímaváltozáshoz legalább 51%! A kutatók a megoldást és annak gazdasági vonatkozásait is alaposan megvitatják.
A FAO 2006-os "Az állattartás hosszú árnyéka" című kiadványának megjelenése óta egyre többen adtak hangot nézetüknek, hogy az állattartás szerepe a globális felmelegedésben lényegesen több az ott említett 18%-nál. Ennek a témának járt végül utána a Világbank két kutatója, és alapos vizsgálódásuk eredményeként azt találták, hogy a klímaváltozás több mint feléért az állattartás okolható.
A vegán életmód a klímaváltozás leggyorsabb, legolcsóbb, legegyszerűbb, és egyedüli megoldása. Számos egyéb súlyos problémára szintén megoldás.
A húsevő étrendhez képest a vegán étrend óriási mértékben csökkenti szénlábnyomunkat. Mentsd meg a Földet, legyél vegán!
Egyre több adat és vizsgálat bizonyítja, hogy az állattartás szerepe a klímaváltozásban lényegesen több a 2006-os FAO jelentésben megadott 18%-nál.